DomůLifestyleChyby v seriálu ZOO, které bijí do očí

Chyby v seriálu ZOO, které bijí do očí

Seriál ZOO přinesl příběh chůvy Viktorie Janečkové, která potká svého prince – předsedu soudu Petra Kříže. Ten je vdovcem a vychovává dvojčata. Pomáhá mu hospodyně Ilonka, ze začátku partnerka Markéta Tomečková i babička Danuše. Když ale konečně sežene někoho, kdo je schopný pohlídat mu děti a zkrotit je, stane se něco, co nečekal. Zamiluje se. Ještě ale vlastně neví do koho… 

Chyby v seriálu ZOO už jsme vám přinesli v minulém článku. Pojďte se podívat na další, které zkrátka bijí do očí. V běžném životě, jak ho známe, zkrátka nedávají smysl!

Mzda Viktorie Janečkové

Když Petr Kříž potká Viktorii, snaží se jí nabídnout pozici chůvy. V ZOO, kde se potkají, se handrkují mezi dvaceti a třiceti tisíci, které chůva s nadšením přijímá jako nabídku roku. Vzhledem k tomu, že je letos průměrná mzda ve výši 43 412 Kč, nejde o žádnou závratnou částku. Viky má ale zřejmě pocit, že jí tohle setkání změní život. A už se bude navždy topit v penězích, vyřeší všechny exekuce a koupí palác.

Poměry Petra Kříže

S tím se pojí také postava předsedy soudu. Ten si může dovolit nejen hospodyni na plný úvazek, která později Charliemu říká, že bere něco kolem tisícovky za den, i tak je to ale náklad kolem dvaceti tisíc. Petr platí také Viky, dětem spoustu kroužků a bydlí v luxusním bytě. Plat předsedy soudu se přitom liší podle mnoha specifik, můžeme ale říct, že v průměru se pohybuje kolem 200 tisíc. Služby, které si Petr platí, jsou tak velkou položkou v jeho rozpočtu. 

Nezákonná pracovní pravidla ve firmě Charlieho

Charlie, kterého hraje Marek Němec, je taková postava, která se někdy podobá až skoro kuplířovi. Holky pro něj pracují, nesmí mít žádné milostné vztahy, občas dostanou na ruce hodinky, aby věděl, kde se pohybují. Bydlí spolu, žádný milostný vztah spolu ale nemají, ačkoliv se Charlie doma promenáduje v blyštivém krátkém župánku vcelku běžně… Marně hledáme ustanovení zákoníku práce, které zaměstnavateli umožňuje, aby svému zaměstnanci zakázal partnerský vztah. Pokud děvčata pracují na IČO, nelze opomenout, že vzhledem k povaze práce jde o hlavní pracovní poměr. Takže bychom tu měli vlastně švarc systém. Nebo pracují bez smlouvy. Takže jde vlastně o spolek přátel dobré krádeže.

Byt Viktorie Janečkové

V seriálu se dost zmateně mluví o tom, zda byt, ve kterém žije Viky se Sid, později Sid s Filipem Jandou, Viktorii patří nebo ne. Pokud totiž ano, je dost divné, že by se od začátku seriálu topila v exekucích, a přitom neprodala byt (nebo by se po něm nepídil exekutor), který by jí dluhy zaplatil. Přitom pokud by byla v nájmu, je ve vztahu k ní Sid podnájemníkem, a na takového by potřebovala souhlas pronajímatele. Nic takového se v seriálu ale neřeší, dokonce Sid jako možná podnájemnice přivede ještě dalšího obyvatele, nového kamaráda Filipa, kterého hraje Tomáš Klus.

Kouzla všude

Věrní fanoušci si ještě vzpomenout na Slunečnou, kde Týna Popelková, kterou hrála Eva Burešová, vcelku běžně komunikovala se svým zemřelým otcem. Kuchařka Běta, kterou hrála Iva Hüttnerová, měla zase léčitelské schopnosti – a trochu viděla do budoucnosti skrz své pocity. I v ZOO jsou přítomna kouzla. Pavla Tomicová, která hraje ošetřovatelku Anežku, si povídá se zvířaty a běžně se jich ptá, co je momentálně trápí. Nebo od nich loví drby. René Decastelo evidentně miluje magii. Budiž mu to přáno!

Utajená nevěra Markéty Tomečkové

Bývalá snoubenka Petra Kříže, advokátka Markéta Tomečková, se během prvních pár dílů vyspala s nejlepším kamarádem Viktorie Janečkové, barmanem Markem Roklem. To se jí ale záhadně podařilo utajit, ačkoliv Mařenka obvykle vykecá úplně všechno. Tohle si ale před Viktorií nechal pro sebe. A je to škoda. Vidět Petra, jak zjistí, co je Markéta zač, by bylo dalším kořením dějové zápletky. Nakonec to ale vyšumělo a teď to působí, že se to tam vlastně stalo „tak trochu navíc“.

Zběh Ilonka

Hospodyně Křížových Ilonka je spravedlnost sama. Čiší z ní dobro a pohoda. Přesto začne spolupracovat s Charliem, který není zrovna vzor ctnosti. Je to takové zvláštní, když vlastně předtím pracovala u pana soudce a div se mu neklaněla k nohám. Co na to asi Petr, až se vrátí? Nechá si ji? Dostane výpověď? A není divné, že v tom bytě zkrátka zůstala, ačkoliv zaměstnavatel byl dávno fuč? Proč se dala ke kriminálníkům?

Zdroj: seriál ZOO, ČSFD, ČT24, kupnisila.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů