20.3 C
Prague
Sobota, 2 července 2022, 1:07
- Reklama -
DomůZdravíMilan (63): Postcovidové potíže vysvětlil ultrazvuk u praktika

Milan (63): Postcovidové potíže vysvětlil ultrazvuk u praktika

Pan Milan (63) na jaře prodělal covid. Ačkoliv se po měsíci z onemocnění vyléčil, zdravotní potíže pokračovaly a několik týdnů se potýkal s dušností. Výraznou pomocí pro něj bylo vyšetření ultrazvukem u praktického lékaře, díky kterému měl neustále dobrý přehled o svém zdravotním stavu.

V březnu pan Milan z Kyjova onemocněl koronavirem, kvůli kterému strávil měsíc v pracovní neschopnosti. Trápily ho teploty, únava a bolesti hlavy a zad. Po prodělání covidu však pro něj obtíže neskončily. Dalších několik týdnů se potýkal s postcovidovou dušností. „Hodně jsem se zadýchával. Měl jsem například problém i vyjít schody. Sportu jsem se musel zcela vzdát,“ popisuje pan Milan. Během nemoci absolvoval vyšetření u svého praktického lékaře, který ho prohlédl i ultrazvukem. Díky tomu se včas dozvěděl, že se mu objevily výpotky na plicích.

Nemusel jsem čekat na specialistu

Ty způsobují nahromadění tekutiny v prostoru plic, které může být velmi závažné. „O dva týdny později jsem podstoupil ještě rentgenové vyšetření, které ukázalo, že nález naštěstí neznamená nic vážného,“ říká pan Milan.

Protože mě ale ultrazvukem mohl vyšetřit praktický lékař a nemusel jsem čekat na specialistu, měl jsem skvělý přehled o svém zdravotním stavu, který bych jinak neměl,“ vysvětluje pan Milan. Nakonec jej postcovidové potíže opustily a nyní se sportem zase vrací do své původní kondice.

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -