22.8 C
Prague
Středa, 29 června 2022, 5:06
- Reklama -
DomůZajímavostiPadl cenový rekord za dražbu videohry. Super Mario 64 stál balík

Padl cenový rekord za dražbu videohry. Super Mario 64 stál balík

„Lidé se v dospělosti rádi vrací ke svým dětským zálibám. To se projevuje ve sběratelství, kde vznikají nové cenové rekordy za dobře zachovalé předměty z minulosti. Sbírat se přitom dají automobily, známky, mince, stavebnice, videohry a mnohé další předměty,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

(KOMENTÁŘ) Zapečetěná kopie videohry Super Mario 64 se v aukci prodala za rekordní částku převyšující 1,5 milionu dolarů. Videohra byla vyrobena v roce 1996 a sloužila jako úvodní titul pro konzoli Nintendo 64. Ve své době patřila mezi nejpopulárnější 3D hry.

Podle aukční síně je vydražená kopie videohry ve skvělém stavu, ve kterém se nachází již jen několik kusů na světě. Skvělý stav videohry byl pro její vysokou cenu zřejmě rozhodující, protože stejná videohra jen v o trochu horším stavu se aktuálně prodává za 13 200 dolarů.    

Vydražené videohry jsou tedy jen hodnotné memorabilie, které pravděpodobně nikdy nebudou sloužit ke svému původnímu účelu.

Rekord držela Legend of Zelda

Předchozí aukční rekord za videohru vydržel pouze dva dny. Držela ho kopie videohry Legend of Zelda z roku 1988 na Nintendo Entertainment System. Tato kopie se rovněž nacházela ve skvělém stavu a vydražila se za 870 000 dolarů.

Paradoxní je, že ani jedna z vydražených her nebyla zakoupena kvůli vzácnosti herního zážitku. Nintendo totiž obě hry znovu vydalo pro svou konzoli Switch. Vydražené videohry jsou tedy jen hodnotné memorabilie, které pravděpodobně nikdy nebudou sloužit ke svému původnímu účelu.

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -