17.1 C
Prague
Čtvrtek, 7 července 2022, 7:07
- Reklama -
DomůPolitikaProhlášení Svobodných Rusů k výročí ukončení sovětské okupace: Omlouváme se!

Prohlášení Svobodných Rusů k výročí ukončení sovětské okupace: Omlouváme se!

V těchto dnech si připomínáme třicet let od doby, kdy tehdejší Československo opustili v červnu 1991 poslední sovětští vojáci. Byl to šťastný okamžik pro Čechy a Slováky, který znamenal definitivní konec třiadvacet let trvající sovětské okupace.

(KOMENTÁŘ) Vpád vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 považujeme za odporný zločin tehdejšího sovětského vedení v čele s Leonidem Iljičem Brežněvem. Tato smutná událost způsobila oprávněný hněv obyvatel Československa vůči Sovětskému svazu a poškodila vzájemné vztahy mezi našimi národy. Sovětští komunisté tehdy dali Čechoslovákům najevo, že jsou pro ně lidmi druhé kategorie, kteří nesmějí jednat svobodně, ale musí se politicky podřizovat Moskvě.

nebyla to bratrská pomoc, jak o ní lhali komunisté, ale okupace.

Smrt a miliardové škody

Střední skupina sovětských vojsk v počtu asi 75 tisíc vojáků byla v Československu umístěna proti vůli velké většiny jeho obyvatel. To nebyla bratrská pomoc, jak o ní lhali komunisté, ale okupace.

Tato okupace zavinila smrt 429 lidí, a miliardové převážně ekologické škody, které dosud  nebyly zcela odstraněny. Někteří sovětští vojáci se dopouštěli loupeží, krádeží, sexuálních útoků a zadokumentováno je i dvanáct vražd.

Ne všichni Rusové jsou stejní

Tyto smutné a nešťastné události nás mrzí a my se za ně Čechům omlouváme. Chceme je ujistit, že ne všichni Rusové jsou stejní, a mnozí z nás už v éře socialismu tuto neomluvitelnou agresi odsuzovali, protože jsme si uvědomovali, že násilí vede k nenávisti, ale  přátelství se jím nedosáhne. Stejně tak odsuzujeme i dřívější prohlášení ruské vlády, které kritizovalo fakt, že čeští zákonodárci zařadili výročí sovětské okupace 21. srpna mezi významné dny, protože prý narušuje vztahy mezi Českou republikou a Ruskou federací.

S tím zásadně nesouhlasíme, a prohlašujeme, že je výsostným právem České republiky stanovit si svátky podle svého uvážení a pokud to jiná země nerespektuje, tak se jedná o vměšování do vnitřních záležitostí, které je v mezinárodních vztazích nepřijatelné.

Svobodní rusové –

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -